Nabízím

Email Tisk PDF

Roman Maršálek – poradce pro správnou výživu a zdravou životosprávu sportovců i běžné populace


Nabízím sestavení individuálních stravovacích a sportovních plánů pro redukci nadváhy, zvýšení svalové hmoty, zlepšení a udržení kondice, zvýšení výkonnosti a to pro nejrůznější věkové kategorie klientů. Moje mnohaleté zkušenosti v oboru a péče o desítky spokojených klientů jsou zárukou i Vaší spokojenosti.

Dovolím si malé povídání: proč je tak důležité řešit výživu a fyzické aktivity, nejen z důvodu, který většina z nás považuje za primární, tj. snížení hmotnosti a zlepšení celkového vzhledu? Spousta „nemocí“ nebo nepříjemných stavů totiž bývají způsobeny právě a jedině nevhodnými stravovacími návyky a nedostatečným či špatným pitným režimem. Tělo je jako stroj – pokud jej nezásobíme kvalitními pohonnými látkami, nemůže dobře fungovat! A právě dlouhodobě vyvážená kombinace nutričně hodnotných potravin v ideálním množství zajistí nejen redukci váhy, ale i zlepšení celkového zdraví. A tak mnoho tzv. „civilizačních nemocí“, se kterými se dnes neúspěšně léčíme v našem ne-fungujícím zdravotnictví prostřednictvím farmak, která z 10-ti % léčí a ze zbytku jen zatěžují náš organismus, nebudou mít šanci snižovat kvalitu a délku našeho života! Mezi tyto choroby patří velká až chronická únava, bolest hlavy a migrény, zácpa, nadýmání nebo jiné zažívací potíže, vysoká hladina LDL cholesterolu, vysoký krevní tlak a problémy kardiovaskulárního systému, cévní choroby - trombóza a ateroskleróza, cukrovka a dokonce i rakovina – u mnoha typů této prokleté nemoci bylo potvrzeno, že se na jejím rozvoji podílí právě špatná strava (stejně jako stres a další spouštěče, ale to je zase jiné téma). Lékař nejsem, ale můžete si být jistí, že pro mě nebudete jen daty v počítači, od kterého ani neodtrhnu hlavu, když za mnou přijdete s prosbou o pomoc. Já se Vám skutečně budu věnovat – protože pro mě jste Vy, Vaše zdraví, Vaše výsledky a spokojenost opravdu důležité. A pokud skutečně chcete, dokážu Vám pomoci – spolu to zvládneme! Jen se nesmíte donekonečna omlouvat konstatováním, že není čas na pravidelné jídlo, šance se v průběhu dne stravovat racionálně, není dost peněz na zdravou stravu, není čas jít cvičit a nelze cvičit – protože jsou zdravotní problémy… Pojďte do toho, nic nestojí za víc, než Vy a Vaše zdraví!

 

Jak to celé probíhá a co můžete spoluprácí se mnou získat? Na základě vyplnění speciálního dotazníku, který Vám na požádání zašlu na Váš email, vytvořím do 10-ti dnů individuální stravovací (sportovní, tréninkový) plán. Ten kromě přesných informací, jaké potraviny jakých hmotností je třeba v daný čas konzumovat dále obsahuje:

1)       analýzu doloženého současného stravování vč. vysvětlení chyb, kterých se dopouštíte,

2)       vyhodnocení energetické bilance a výpočet energetického příjmu pro udržení hmotnosti a redukci tuku,

3)       vysvětlení důležitých pojmů, informace pro výběr potravin do svého jídelníčku a doporučení pro správnou výživu,

4)       výživové tabulky potravin potřebné při tvorbě vlastních jídelníčků,

5)       suplementační návrh a plán jejich užívání (určité doplňky výživy totiž, počínaje vitamíny a konče proteiny jsou nutností, ale nepřeceňoval bych jejich účinnost - pilířem vždy bude správná strava, adekvátní cvičení a odpovídající regenerace),

6)       proteinové tyčinky a koncentráty, spalovače tuku – testery.

Společně se setkáme po úplném zpracování plánu, kdy Vám plán předám a zodpovím případné dotazy, i když ve výživovém plánu vše důkladně vysvětluji a popisuji. Důležité je ale perfektní pochopení plánu, jak, co, kdy a proč. Pochopitelně v případě jakýchkoli dotazů není pak problém kdykoli zavolat nebo napsat e-mail.

 

Další služby

Služby osobního trenéra: vedení osobního tréninku klienta, osvojení si techniky cvičení, kontrola správného provedení a dýchání, určování zátěže a intenzity cvičení, konzultace k tréninku.

Před prvním tréninkem společně konzultujeme Vaše osobní cíle, očekávání a také důvody proč začínáte cvičit. Zhodnotíme Váš zdravotní stav, životosprávu, a dohodneme přiměřený typ tréninku. Začátečníkům ochotně vysvětlím, co vše obnáší pravidelné návštěvy fitness centra a poradím Vám s výběrem osobního sportovního vybavení a potravinových doplňků.

Společné cvičení s trenérem Vás motivuje k dosažení cílů stanovených před rozhodnutím začít cvičit, udržet pravidelnost tréninků a nepřestat s cvičením z důvodů slabé vůle. Váš věk ani současný stav není překážkou pro začátek změny k lepšímu.

Dále nabízím sestavení tréninkových plánů pro samostatné cvičení v posilovně - trénink objemový, silový, redukční, tvarovací, kondiční, trénink jako doplněk k jinému sportu.

Výživová a tréninková doporučení pro těhotné ženy, děti a mládež.

Spojte se se mnou